[ ALL ] [ a / b / map / pa / trip ] [ meta ] [ Search ] [ vichan ]

/b/ - Tropiciele kuny

Email
Comment
File
Embed
Password (For file deletion.)

[Regulamin] • [Informacje] • [Kontakt]

File: 1573566910282.atenszon.ml.png (1.31 MB, 940x529, 1515456591895.png) Google iqdb

 No.7898

godzine temu wstałem, zaraz ide pod prysznica pozniej do sklepu po zakupy i bede gotował sobie żarcie a wieczorem zasiądę do stołu zastawionego żarciem i będę wpierdalał jak jakis pojeb bo lubie wpierdalać a pozniej otworzę sobie tzw. mocny alkohol i sieknę sobie parę drinków oglądając ulubiony serial, a to wszystko z waszych podatków bo na chwilę obecną łacznie dostaje prawie tysiąc zł zasiłku bo oficjalnie jestem osobą bezrobotną bez środków do życia a pracuje na czarno, pan pis jest dla mnie najlepszy xD.

 No.7899

jak dostać zasiłek? jestem zarejestrowany jako bezrobotny

 No.7900

>>7899
idziesz do mopsu i składasz podanie odpowiednio to argumentując.

 No.7901

>>7900
przecież to nie jest takie proste, trzeba mieć przepracowane chyba rok albo pół roku, jak uargumentowales? że wolisz robić kupę z dupy do kibla zamiast pracować?

 No.7902

Ładnie to tak oszukiwać system? Robienie na czarno nic ci nie da, zero składek na emeryturę, rente

 No.7903

>>7901
ty nie składasz podania o kuroniówkę tylko o zasiłek taki sam co dostaje każdy pijak na ławce, tutaj liczą sie tylko twoje dochody, jak nie przekraczasz 600zł chyba na osobę to należy ci się zasiłek a argumentujesz ze nie masz dochodów rodzina nie chce pomagać itd. jak mieszkasz ze starymi to od razu odpadasz bo dochód liczą na osobę czyli matka i ojciec pracują zarabiają np. 2k każde więc macie 4k podzielić przez 3 domowników i chuja dostaniesz, ja mieszkam sam w mieszkaniu które dało mi miasto bo świeżo po skonczeniu 18 lat wymeldowałem się z domu rodzinnego udając bezdomnego, złożyłem podanie i po 6 latach dostałem kawalerkę do remontu z czynszem 80zł xD.

 No.7904

>>7898
nk poradnik jak byc profesjonalnym neetem?

 No.7905

>>7903
> 6 lat czekania na kawalerke do remontu w patodzielni
oy chooy

 No.7907

>>7905
nieprawda że w patodzielni, normalna okolica ale same albo samotne matki z bachorami albo stare pryki tu mieszkają, patusów szybko wypierdalają bo jak ktoś cie podjebie że chlejesz albo ćpasz to nalot i wypierdalasz, co jakis czas tu sie wprowadzają jakieś żule czy degeneraci ale to nie trwa nigdy dłużej niż miesiąc bo jak już na klatce zaczyna jebać tanią wódą to zaraz mochery za telefon że libacja i elo.

 No.7908

>>7907
also tylko jeszcze dodam, że jakieś pół roku temu wjebał się tu typ po 12 letnim wyroku, który po wyjsciu z pierdla dostał od razu mieszkanie socjalne i zasiłek dla bezrobotnych, długo nie pomieszkał bo po 2 dniach już menelstwo sprowadzał, ale i tak pis to przechodzi samych siebie powoli xD.

 No.7909

>>7903
życie jest fajne anon
żryć spać srać

 No.7913

>wyprowadzenie sie do nory socjalnej
>otoczony przez kurwiska z bachorami i stare dziady
>po to tylko zeby dostac 800 zł zasiłku
>w sytuacji gdy korpom i kucowniom brakuje pracownikow i dosłownie biorą ludzi z łapanki do przyuczenia z zerowym doswiadczeniem, za najmarniej 2.5k na początek

nk wyjaśni, skąd u polactwa taka postawa, ze wejdą w najgorsze gowno, i dopoki nie beda zdychac z głodu to bedą sie kurczowo tego gowna trzymać i nie chcą poprawic swojego losu?

 No.7914

Od 5 miesięcy mieszkam z dziewczyną i powiem wam, że jest to GÓWNO

nie idźcie tą drogą, mieszkanie ze starymi i picie alkoholu do monitora w przerwach od picia alkoholu do telewizora najlepszą rzeczą na świecie. 27 lat mieszkania z rodzicami, to był najlepszy czas, nie zapomnę go nigdy ;_;

 No.7915

>>7914
przechodziłem i mieszkanie z neurotyczna matka gdzie nie mogłem wyjść z pokoju, przechodziłem mieszkanie z locha
wszędzie w życiu trzeba znaleźć złoty środek, mieszkanie z kobietą ma swoje wady i zalety i nie kazdy się do tego nadaje, ja się nie nadaje, musze mieć swoją przestrzeń, kilka dni loszka wytrzymam posiedzieć ale musze wyfrunąć
ale siedzenie i walenie browarów codziennie to jest upadek, przechodziłem przez to
każdy ruch, każda aktywność jest lepsza niż życiowa bierność, alkoholizm, narkotyki, to doprowadza do śmierci
życie, ruch praca, nie menelstwo, fajans, brudastwo, lumpstwo

 No.7917

>>7913
>w sytuacji gdy korpom i kucowniom brakuje pracownikow i dosłownie biorą ludzi z łapanki do przyuczenia z zerowym doswiadczeniem, za najmarniej 2.5k na początek
chyba kurwa u ciebie w warszawce anon slazak here i nie zauwazylem tego no chyba ze to jednak trzeba miec to wyzsze XD

 No.7918

>>7898
>tysiąc zł miesiecznie
zyjesz jak robak, mi by na tydzien nie wystarczylo xD

 No.7921

>>7918
ja żyłem jak majkel zielony rybnik za 300 zł miesięcznie ale z druidyzmu i tego idealizmu się wyrasta widzi się że bez systemu się nie da żyć tak można hackowac system można być hakerem systemu można trochę oszukiwać system ale nie obali się systemu tak to jest jasne jak słońce pis bracia

 No.7922

>>7918
1k to troche przypal, ale jezeli ma wszystko inne obstawione to mozna egzystowac
nk powie czy to prawda ze mozna do MOPSu chodzi kilka razy w miesiacu i prosic o puszki z zarciem i inne rzeczy a nawet o piec dych na chiperki?

 No.7926

op here, właśnie wróciłem ze sklepu

>>7913
moze w warszawce tak jest ale co ci z tego jak kawalerka 2k samego czynszu.

>>7918
>>7921
>>7922
ale ja pracuje anony, tylko ze na czarno, tzn. nie do końca na czarno bo oficjalnie mam umowę na której zarabiam 331zł miesięcznie a nieoficjalnie dostaje 1800zł do łapy co miesiąc + zasiłki, wszystkich rachunków mam 80zł mieszkanie plus prąd/gaz/woda i przeważnie odkładam ponad tysiąc miesiecznie na konto bo na co mam wydawać jak jestem sam a moja jedyna rozrywka to internet i wpierdalanie.

 No.7928

File: 1573575337691.atenszon.ml.png (976.18 KB, 830x593, Capture.PNG) Google iqdb

>>7926
Szanuje w chuj i o porade proszę. Siedze sobie od kilku lat na emigracji ale ostatnie trzy lata to ciągłe podwyżki wszystkiego i w zasadzie teraz pracuje tylko na rachunki i życie, nawet nie jestem w stanie odłożyć. Pracę udało mi się dorwać z domu więc mogę pracować skąd chcę, więc pomyślałem że wróce do Polszy i będę sobie zarabiał z zagranicy ale żył w cebulandii, tutaj proszę o poradę bo chciałbym też zachaczyć się właśnie na takie socjalne benefity, nie mam szans odłożyć na mieszkanie a powrót do mamełe odpada więc chcę zaaplikować o mieszkanie socjalne i jakieś maksymalne zasiłki i MOPSy na kiju. Plan jest taki że dalej będę pracować i brać kasę z zachodu ale w Polszy będę figurował jako bezrobotny żuczek, będe się utrzymywał z socjalu a kasę z zachodu na konto. Co może pójść żle?

 No.7929

>>7928
pierwsze co to rezygnacja z kont i płatności z pracy na paypal a z paypal a np. Na konto kogoś z rodziny, bo mops monitoruje twoje wpływy i możesz dostać nawet sprawę za ukrywanie dochodów.

 No.7932

>>7929
>mops monitoruje twoje wpływy
Serio? Jak oni to kurwa robią? Przecież mogę mieć np. dwa konta i jedno im podać a drugiego nie ujawniać, skąd będą wiedzieć?

Wypłate dostaje na zachodnie konto z którego mogę albo wypłacać polską gotówkę w Polsce (tyle że po najgorszym kursie więc lepiej nie), albo mogę przelać kasę na jakiekolwiek konto i wtedy albo zamienić w kantorze on-line labo nawet wypłacić zachodnią walute i wymienić u janusza w kantorze. Mam konto w Polskim banku ale tam mam tylko kilka złotych i tam nigdy nie miałem żadnych regularnych wpływów tylko raz na rok wpłacałem żeby mieć na hehe wakacje w polszy.

 No.7934

>>7908
ale ze co? Ze to pis wprowadził taki socjal dla degeneratow? Wcześniej tego nie było?

 No.7935

>>7932
Maja wgląd do bazy danych a jak się pytają to wszystkie konta musisz podać, nie wiesz ile kurew zataja dochody, od państwa ciągną rodzinne a seba wysyła po 800f miesięcznie.

 No.7938

>>7935
Ja pierdole co za kurwy, w sumie to ten socjal mogę olać ale żeby chociaż mi mieszkanie dali na początek żebym nie musiał u janusza wynajmować za 2k/miesiąc

 No.7939

>>7938
Mozesz ze mna zamieszkac i z babe bo mam mieszkan ie ale co bedziemy robic? W czym jestes przydatny? Babe gotuje

 No.7941

>>7935
>jak się pytają to wszystkie konta musisz podać
pytać mogą ile chcą, ja nie muszę im nic mówić
>Maja wgląd do bazy danych
Coś mi się wydaje że to dziadziuś, przecież jakby tak było to każdy radny miałby sprawy pozakładane bo oni mają milionowe majątki a oficjalnie zarabiają po 6k

 No.7942

>>7938
na mieszkanie socjalne czekasz średnio 5-10 lat, nie możesz przez ten czas mieć nigdzie meldunku, w moim przypadku po 15 latach od otrzymania mieszkania mogę je wykupić za jakiś bezcen, później odremontuje i sprzedam jakiemuś frajerowi, za ten czas byle klitka po remoncie będzie warta fortunę, bo mieszkania drożeją z roku na rok.

 No.7943

>chodzenie po mieszkaniach socjalnych
>życie z lumpstwem
>czekanie 5 lat na mieszkanie pod fajansem
tak anony skończyły? to jest ten legion? jesteśmy legendą?

 No.7944

Nieironicznie zazdroszczę anonkowi. Mieszkanie za darmo, spokojne sąsiedztwo, jedzenie ciperków i lurkowanie. Czego chcieć więcej

 No.7945

>>7944
lurkowanie to mialo sens jak mialo sie co lurkowac dzisiaj przeciez nie ma chanow

 No.7946

>>7945
a co jest

 No.7948

>>7946
guwno

 No.7949

>>7926
serio w 2019 roku, przy takiej inflacji i drożyźnie, za takie ochłapy chce ci się żyć?

10 lat temu, jak był boom na tzw. "kierunki zamawiane", co roku zapisywałem się na studia. Oczywiście nigdy nie chodziłem na nie i po roku mnie wypierdalali, ale wtedy zapisywałem się na inne xD A samo stypendium to było równe 1k miesięcznie.

A na dodatek starzy pracowali na czarno, więc dostawałem dodatkowo socjalne (drugie tyle, bo w maksymalnej wysokości) plus mieszkaniowe. A jeszcze miałem bezzwrotną dotację - 40k z UP na własną działalność (fikcyjną - wystarczyło zapłacić 300 zł składek xD).

W najlepszym okresie wyciągałem na czysto 4k za nic nierobienie xD Siedziałem w domu, a kasa sama spływała na konto, i żyłem jak król.

A przypominam - to było 10 lat temu, gdzie 4k było warte 2-3 razy tyle niż dzisiaj.

 No.7950

>>7949
Anonie daj jakiś sposób żeby mieć pieniądzę nawet mało cokolwiek bo się boję iść do pracy do januszy i siedzę i zdycham inb4 zdechnij tak kurwiu

 No.7951

>>7949
Przy około 2800zl dochodów w polsce b bez opłaty za wynajem starcza na wszystko i zostaje mi jeszcze, nie mam prawa na nic narzekać w kraju gdzie 3/4 polakow w moim wieku mieszka z matką, ja wiem że w warszawce to już macie latające samochody ale zejdzmy na ziemie, polska to nie tylko warszawka.

 No.7952

>>7951
masz 13 lat?
nikt ze znajomych nie mieszka z matka wszyscy wykurwili do zyda na wynajem do innych wiekszych miast lvle kolo 25

 No.7953

>>7951
nie wiem jak macie u was w warszawce, ale u mnie w polsce c, gdy dostawałem te 4k, to i tak było mało, bo to są ochłapy

nie wierzę, że nieironicznie ktoś w 2019 chce egzystować za 2800

 No.7954

>>7952
wszyscy wykurwili ale statystyka mówi co innego, bęc.

 No.7955

>>7954
>bęc
>statystyka
panu już podziękujemy i mówię to po raz pierwszy i ostatni wykurwiaj stąd pomyleńcu

 No.7956

>>7953
napisz na co wydawales bo ja pozwalam sobie na wiele rzeczy i jeszcze mi zostaje.

 No.7957

>>7953
Ja żyje za 2000 w fabryce smrodu

 No.7961

>>7957
W moim mieście (22k mieszkańców) jak masz 2400 na rękę to jesteś gość i spokojnie starcza, ja nie wiem gdzie wy kurwa mieszkacie ze dla was 4k to chuj i ochłap, tutaj tylko na kierowniczych stanowiskach tak dostają albo w urzędzie miasta jakieś cwaniaczki

 No.7962

>>7961
co to jest 4k na reke? tyle wyciaga przecietny pracownik fizyczny

 No.7969

>>7953
4k w polsce c to malo, co kurwa XD Nawet w takich Katowicach, gdzie to nie jest zadne wypizdowie, kawalerki w centrum się za 1300 wynajmuje, to samo w łodzi czy jakimś Rzeszowie. Za 2500 można tam żyć spokojnie jak sie nie rozpierdala hajsu na jedzonko na mieście, nie mówiąc już nawet o jakichś mniejszych miastach w okolicy. A wy na 4k plujecie XD

>>7962
W piździe kurwa. W Warszawie na magazynie 3k to jest max i to jak masz jakieś uprawnienia na wózki widłowe. Na produkcji to się minimalną zarabia, jedynie może na kasie w lidlu da się wyciągnąć +3k. No chyba że będziesz jebał po 10 godzin dziennie 6 dni w tygodniu na budowie, to wtedy może się zbliżysz do tych 4k.

Jakieś 70% ludzi w tym kraju zarabia mniej niż 3 na rękę i niektórzy utrzymują za to siebie i gówniaki

 No.7972

>>7969
no jak obracasz sie w towarzystwie 2k to nie dziwota ze zarabiac 4k pracujac fizycznie to dla ciebie abstrakcja

 No.7973


 No.7974

>>7969
1300 + prad + czynsz + internet i tv
ewentualnie plus miejsce w garazu i juz masz 2k
no chyba ze wynajem to 800zl plus reszta to razem 1300 ale to pewnie rudera 15 km od centrum

 No.7977

>>7972
abstrakcja, bo się tyle nie zarabia jako zwykły fizol. Jak ktoś ma własny biznes i układa kafelki czy bawi się w jakieś małe remonty i ma terminy na 6 miesięcy do przodu, to owszem, tacy to wyciągają nawet dużo więcej, ale jakiś seba bez kwalifikacji którego jedyny atut to dwie ręce i nogi
>>7974
Nie, 1300 ze wszystkim w dobrym standardzie. Znajdziesz i za mniej, tylko wtedy wnętrze i lokalizacja troche gorsze. Ja pochodzę z małego miasta pod rzeszowem, to tam za 3 pokoje się 1600 płaci.

 No.7984

>>7972
>no jak obracasz sie w towarzystwie 2k…
To nie jest obracanie się w takim towarzystwie z wyboru tylko realia. Dla przykładu w moim mieście 22k miesz. znam typa który bierze 3.5k, ale jest to gość z magistrem inżynierem i ma już za sobą 10 lat doświadczenia w zawodzie, a pracuje przy programowaniu maszyny CNC więc całkiem wyspecjalizowany fach. Więc nie pierdolcie mi że byle fizol zarobi więcej od niego[Return][Go to top] [Catalog] [Post a Reply]
Delete Post [ ]
[ ALL ] [ a / b / map / pa / trip ] [ meta ] [ Search ] [ vichan ]